Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čert ( a Kimi ) nikdy nespí

17. 9. 2007

ČERT ( a Kimi ) NIKDY NESPÍ

 

 

ObrazekNaše holky Bleskovky , Šeredka a Renda , půjdou co nevidět do psího důchodu  a tudíž nás přepadlo nutkání ponechat doma jedno za štěňátek Goldie . Přiznávám , že zprvu jsem sama se sebou statečně bojovala a snažila se sebe samu přesvědčit , že štěně ještě počká . Celých sedm týdnů , kdy se štěňátka batolila u nás po zahradě , jsem se utvrzovala v přesvědčení , že ten nejmenší největší grázlík pojede do Ameriky . Že budu statečná a vyměním ho za mrzký peníz a konečně zbohatnu na psech . Jenže odříkaného chleba největší krajíc . Když  bylo Kimi 8 týdnů , už jsem věděla , že ji žádný divný Američan v žádném případě nedostane . Byla NAŠE ! Najednou jsme měli štěně . Malá nebojácná rošťanda , která je všude a nikde a vymyslí nevymyslitelné . Zkrátka štěně jak má být . Její psí kousky jsou originální a jedinečné svým podáním . Je to veselý rarach , na kterého se snad ani nemůžete hněvat . „Zlobí“ s noblesou a elegancí . Dokáže se tvářit velmi velmi nevinně pokaždé , když se na ni něco provalí . Což je mimochodem , díky její činorodosti , poměrně často .

Například jako malá nadějná „dyzajnérka“ se jala poupravit kabel ždímačky . ObrazekNaštěstí nebyl pod proudem , ale evidentně pobuřoval její estetické cítění . Nevím čím , ale to už je teď konec konců úplně jedno . Přestože se celý den pohybovala pod naším bedlivým dozorem po zahradě , předstírajíc absolutní nezájem , dokázala kabel - někdy nevím kdy - překousnout . Ždímačka sice dočasně „parkovala“ ve špicí komůrce , ale doposud unikala pozornosti všech pejsanů . Tudíž jsme mylně předpokládali , že není předmětem zájmu ani u naší Kimi Kimori .  Opak byl pravdou , klamala tělem a spoléhala na to , že jednou ji přece musíme spustit z očí . Vyhrála ! Za zmínku také stojí , že tato z pohledu psího dítěte zcela nepotřebná věc , byla nedávno „zachráněna“ před dětmi lidskými . Kteréž to se hodlají konečně osamostatnit , leč s našimi věcmi  a ideálně i s našimi finančními prostředky . Po odhalení zločinu jsme se snažili usvědčit delikventa Kimi pádnými důkazy o její vině . Jenže ona roztomile přiskotačila a s pohledem plným zájmu okukovala místo činu . Jako by se ptala : „Kdo to zase byl ? No , a v tomhle zločineckém prostředí musím vyrůstat ! To jsou ale dneska psi . To teda nevím co s tím budeš dělat , ale mě do toho rozhodně netahej .“ A plna soucitu s námi dvojnožci a s výrazem pochopení naší hrozné situace opět odskotačila ven , aby NIKDO vyhrabal díru na cestičce , do které zaručeně zahučím , až se budu vracet o půlnoci z práce .

V psí komůrce , kde dočasně pobývá Kimi s našimi špiclíky , je dlažba . „Vytíráme“ tedy hadicí a gumovou stěrkou . Báječná věc , jde to rychle a dobře . Tedy bylo to báječné a šlo to rychle a dobře . Každý den Kimi z povzdálí pozorovala naši celkem Obrazekzbytečnou snahu o udržení pořádku v jejich obýváku . V okamžiku , kdy se vytře je totiž potřeba neprodleně vylít misku s vodou nebo si v misce umýt nožičky . Pakliže se nám povede tomuto zabránit včasným vyhozením všech přítomných ven a zavřením dveří , vyčkají  a po opětovném vpuštění do čisté místnosti vloží někdo do misky plyšáka , nejlépe velké růžové prasátko – oblíbenou to hračku chodského mimina . Mám dojem , že do Prasátka  ( plyšáka střední velikosti ) se může vejít asi tak kbelík vody , raději to ani nezkoušejte . Po koupeli končívá mokré Kimino Prasátko , či kterýkoliv jiný plyšák ,  dobře zahrabán pod keřem , aby mohl být následně opětovně odnesen do psího obýváku pro potěšení ostatních a k zoufalství Kimi . Čerstvě vyhrabané Prasátko totiž vypadá jako odporné hrouda čehosi , z které ještě stále kape báječné černé blátíčko a mi se můžeme opět pustit do úklidu . Což by asi nebyl až takový problém kdyby Kimi neohlodala výše zmíněnou gumovou stěrku . Dlouho nás nechávala v nejistotě zda – li   sežere či nikoliv . Časem a jen na malý okamžik jsme v dobré víře ponechali stěrku v dosahu a bez dozoru . Na tuto chvilku čekalo naše poťouchlé štěně a mi jen mohli konstatovat , že stěrka tragicky zahynula a není jí pomoci .

Ano , Poťouchlík . To je to pravé jméno pro štěně jako je Kimi . Už s mírnými obavami pozorujeme jak vzorňák Kimi hajá a předstírá tvrdý a zasloužený štěněcí spánek . Jenže čert a Kimi snad nikdy nespí ! Celá rodina opatrně našlapuje , aby štěňátko neprobudila , ono zatím kuje další pikle a plány jak nás dostat . Pravda , daří se jí . A ačkoliv chovám psy mnoho mnoho let a lecjakou fintu prohlédnu , její procento úspěšnosti je poměrně vysoké . Je vynalézavá , dokáže si počkat a vystihnout tu pravou chvíli . V tom je její síla . Pro lumpárny má zkrátka cit  . Někdo by řekl , že je to pěkný hajzlík , ale ona to zvládá s takovou noblesou a grácií , že se tomu musíte jen smát . K její cti nutno podotknout , že „upravuje“ a přemísťuje vesměs jen naše věci . Věci , které se povalují na nepatřičných místech nebo pobuřují její cit pro krásno . Svůj majetek si chrání . Miluje plyšáky a pešíky a na obranu svýchObrazek pokladů se dokáže směle  postavit i psu dospělákovi . Na mou duši na psí uši , na kočičí svědomí . Své hračky dostala už jako úplně malinkaté štěňátko a má je dodnes . Celé a netknuté , jen neuvěřitelně špinavé , protože jí je teta Šeredka pořád bere a zahrabává ( a pak kde to okoukalo to nebohé štěně ) .  Krom pešíků a plyšáků miluje i vodu . Inu chodské dítě , že . „Velkou“ vodu zatím ještě nezná , ale velká miska úplně postačí pro ukojení touhy vymáchat se a případně nás i naštvat . Je totiž naprosto báječné , když během chvilky několikrát vyměňujete vodu ve všech miskách a na všech místech kam se štěně dostane . … včetně kuchyně ! Prázdnou miskou potom tluče o schod a volá : „ Hej , nemožný dvounožče štěně nemá co bumbat ! Dělej přeci ! “  K tomu , aby vylila vodu jí postačí zhruba doba po kterou krmíme dospěláky .

Vím , že ona ví , že my víme , že ona je grázlík . Takhle bych mohla pokračovat dál a dál . Kimi ,  jako každé správné štěně disponuje úžasným smyslem pro humor . Kdo měl doma štěně , ví o čem mluvím . Ví , že se to nedá dost dobře popsat , že se to musí prožít . Čas strávený s Kimi nás vnitřně naplňuje a dobíjí pozitivní energií a tak to má být .

 

Olga Fidlerová , chov. stanice Lukato Gold

Obrazek

Psssssst ! Miminko Kimi spinká ! 

 
 

 

Portrét


Jazyky

ČeštinaEnglish