Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní pohár o Velikonoční vejce

26. 6. 2006

Jarní pohár O velikonoční vejce

 

aneb z pohádky do pohádky

 

( tentokrát očima špicího mimina Ondráška )

 

 

 

         Už se zase něco děje . Balení a chaos , to je naše . Já jsem sice ještě malý a jsem u těch lidiček jen krátce , ale Santinka říká , že to pravé ještě přijde . A měla pravdu , jen vydržet ! Jeli jsme autem daleko , ale ne zas moc . Přesně tak akorát , aby mě nebolelo bříško . Když nás konečně vypustili z auta , nestačil jsem se divit . Byl tam les a spousta cizích , leč velmi zajímavých lidí . A těch pejsků ! Velcí , ale moc moc hodní . Jen co jsem se trošku okouknul , tak už jsem s nimi běhal . Smůla byla  , že je ale nepustili do kuchyně , ke koním nebo ovečkám . Musel jsem tam chodit tajně a sám . Santinka mi sice říkala , že z toho bude pěkný mazec , ale já si nedal říct . Bylo to silnější než já . A musím říct , že Santinka měla pravdu , mazec tedy byl a pořádný . Dokonce mě za to zavřeli i do výstavní klece . Jenže na mě si nepřijdou . Báječně jsem si odpočinul a nabral sílu k dalším lumpárnám a vědeckým expedicím . Mě nedostanou !  Santinka už je skoro velká holka , ta už se chová jak se patří . Jen já dělám ostudu , jak říká moje panička . Zatím co já spinkal , Santinka běhala s chodskými kamarády za klackem a mazlila se  s jejich páníčky . Jenže já jsem „velký chlap“ , je mi už 4,5 měsíce a na takové zbytečnosti fakt nemá čas .

 

                   Taky vám na ty lidi , co u nich teď bydlím , ještě musím něco říct . Já vím , že žalovat se nemá , ale já to prostě hlásit musím . Chtěl jsem být komise a oni mi to zatrhli ! Představte si , že všichni pejsci ( až na mě a Santinku , samozřejmě ) soutěžili a báječně se bavili a nás k tomu nepustili . Prý , že moji páníčci ten candrbál pořádají a já bych to ostatním kazil . Považte , JÁ !! To já bych nikdy neudělal , víte . A Santinka taky ne ! Taková nespravedlnost !! Přitom taková soutěž „ Za devatero horami a devatero řekami „ , ta byla jako dělaná právě pro mě .  Špicí kluk Rocky byl  třetí a vlčí špiclinka Iruška byla dokonce první . Víte , Rocky je sice mnohem starší než já , ale já jsem zase větší . A určitě bych mu to natřel kdyby mi to dovolili . Skákat po pařezech a přes nízké keříky nebo prolézat látkovým tunelem , to bych zvládl levou zadní tlapkou . A což teprve jiné soutěže . Třeba Perníková chaloupka . Představte si , že ti velcí pejsani nechtěli baštit perníček . To já bych si zase dal , perníčky ty já rád . Než mě zavřeli pro narušování soutěže ( zase ! ) tak se mi stejně povedlo pár perníčků uloupit , heč . A jeden jsem vzal kámošovi přímo z tlamy . A ten se na mě za to vůbec nezlobil a klidně se rozdělil . Nebo , že by se mě bál ? Vždyť říkám , jsem už velkej chlap , že jo . No , nevím . Ale spíš to bude proto , že chodský psi jsou takový kámoši . Já se s nimi rád kamarádím , víte . Panička mi povídala , že když se budu slušně chovat a nebudu zlobit , že příště s nimi pojedu znovu . Tak já o tom budu uvažovat , jo ?! A třeba by mě příště nechali se Santinkou  taky soutěžit . Asi to přeci jenom zvážím – zlobit či nezlobit ??  Víte , kdybych mohl dělat alespoň  „ předskokana “ nebo sparingpartnera . To bych si moc přál . Konečně bych se zviditelnil a byl bych náležitě obdivován .

 

                   Heleďte , mě někdy přijde , že mě zanedbávají . Místo aby byli rádi , že mě mají a mazlili se jen a jen se mnou , tak se mazlí i s jinými pejsky . Není to troufalé !! Ale já jim dám , na mě si nepřijdou . A nebo raději ne  ! Vždyť já mám ty své lidičky taky docela rád . A že zlobím ? To já jen tak , to aby věděli , že mě taky mají . 

 

Teď vám dám svou paničku a Santinku a ty vám povědí jak to ve finále dopadlo . Mějte se . S pozdravem – Pejskům zdar a špiclíkům a choďáčkům zvlášť !!! se loučí Ondrášek , úředně André z Petřínského dvora – sh .

 

 

Obrazek

 

Isanta Celibri Lukato Gold

 

 

  Tentokrát se přímo soutěže zúčastnili již 2 špicové . Vlčí špicka Ira ( Quemili Litožnická tvrz ) a pejsek , malý černý se znaky ,  Rocky . Špicové si  v ničem nezadali s ostatními plemeny . O čemž svědčí i jejich celkové umístění . 2. místo získala Martina Veselá s Irou – jen s se ztrátou pouhých 3 bodů na vítěze . A na 7. – 9. místě , při rovnosti bodů , byl Tomáš Dulovec s Rockym . Rocky bojoval jako lev . Bohužel svými 4 kg nemohl v některých disciplinách konkurovat větším pejsků . Při přípravě soutěží jsme netušili , že i tento prcek se zapojí do soutěží . Z 18 - ti psů , kteří s námi byli o velikonocích na ranči , bylo 7 špiců !!! Jmenovitě - André z Petřínského dvora , Isanta Celibri a Cromwell Thom Lukato Gold , Quemili Litožnická tvrz , Frona z Tichého háje , Cilka z Myšího hrádku a znakáček Rocky - bez PP .

 

A pro zajímavost ještě zastoupená plemena – německý špic malý a střední , vlčí špic , chodský pes , argentiská doga , belgický ovčák , německý ovčák a na návštěvu k nám chodili pejsci majitelů areálu - šarpej , 3 kavalírky a kříženec velikosti slona a občas přijdou i koně !

 

Z toho vyplývá , že není třeba mít obavy z jiných , byť větších , plemen .Všechno je v nás , v majitelích .

 

Olga Fidlerová , ch.st. Lukato Gold

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Portrét


Jazyky

ČeštinaEnglish